Plyšová surikata

13.00

Plyšová stojaca surikata takmer ako živé zviera.

Výška: 24cm

Materiál: Jemný plyš

Farba: Hnedá, šedá, čierna

Katalógové číslo: 41 Kategórie: , Značka:

Popis

Surikata sa vyskytuje v skalnatých a piesočnatých oblastiach v juhozápadnej Afrike.
Váži medzi 600-975g a meria 17 – 25cm.
Toto zviera má dlhé pazúry, ktoré mu umožňujú vyhrabávať brlohy a potravu. Pri postavení na dve labky sa podopiera dlhým chvostom.
Živí sa najmä hmyzom, pavúkmi, menšími hadmi, jaštericami, hlodavcami alebo malými vtákmi.
Gravidita surikát trvá 11 týždňov a obvykle sa im rodia 2-5 mláďatá. Komoru v brlohu, kde mláďatá privedú na svet vystlú starostlivo trávou. Po narodení sú mláďatká slepá a vidieť začínajú zhruba za 14 dní. V nore sa živia materským mliekom, ktoré však nemusí vždy byť od ich matky, ale aj od inej samičky.
Cez noc žijú surikaty v norách a skoro ráno vyliezajú, posedávajú na slnku, vyhrievajú sa a potom hľadajú potravu. Počas doby kedy väčšina členov surikatskej rodiny hľadá potravu, niektorí hliadkujú proti predátorom ako napríklad tiger. Stoja vzpriamene na kríkoch alebo vyvýšeninách a vydávajú varovné pišťanie v prípade, že sa blíži nebezpečenstvo.
Zaujímavosť
Žijú v kolóniách, ktoré majú zhruba 30 členovi v podzemí, vo veľkej sústave nor. Dominuje jej dominantný pár, ktorý sa ako jediný smie rozmnožovať, ak sa stane, že otehotnie iná samica, záleží práve na tomto páre, či mláďatá prežijú. Obvykle dominantné samice, gravidné samičky vyženú z obydlia. Tá potom nemá veľké šance, aby sama prežila. Väčšinou po pôrode opustí svoje mláďatá a vráti sa k pôvodnej skupine alebo sa spojí s osamelými samcami a založia novú rodinu.

 

 

Ďalšie informácie

Druh

plyšová surikata

Farba

krémová, šedá, čierna

Materiál

Jemný plyš

Veľkosť

24cm

EAN

4028667187601